Během první fáze dopravního omezení se musí řidiči obrnit trpělivostí na 110 dní. Celková rekonstrukce ale potrvá několik let. Jako první začne oprava jižní mostovky a zároveň s tím bude vyměněna rampa na Strakonické.

Most je součástí městského okruhu a denně přes něj přejede asi 140.000 aut. Práce jsou proto rozloženy do několika let a dopravní omezení bude platit vždy jen část roku. První část soumostí byla otevřena v roce 1983 a most dosud nebyl kompletně opraven.

Řidiči, kteří pojedou ze Strakonické například na východní okraj Prahy, by měli využít vnější okruh. Rampa u Lihovaru bude sloužit zejména pro řidiče jedoucí do Krče a nejbližšího okolí. V souvislosti s otáčením na Lihovaru bude snížen počet pruhů na Strakonické ve směru z centra ze dvou na jeden. Dočasně bude otevřen sjezd z Pražského okruhu do Libušské ulice, který je již od vzniku okruhu uzavřen. To má ulevit Modřanské. Sjezd ale bude otevřen pouze po dobu oprav, poté bude opět neprůjezdný. Na samotném Barrandovském mostě pak bude z nynějších čtyř pruhů v každém směru uzavřen provoz vždy po jednom. Změny se dotknout i MHD.